Adsense Gelirinizi Arttırmanızın Yolları

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0
 1. Yüksek kalite bir websitesi hazırlayın
Adsense gelirinizi arttırmak için adsense kurallarına uygun bir içerik yayınlamak yeterli değil. Sitenizin yüksek kalite olması için yüksek kalite içerik yayınlamanız gerekir.

Google, iş gereği yüksek performanslı reklamları yanlış sitelerde yayınlamıyor. Kalitesinden emin oldukları sitelerde yayınlıyorlar. Siteniz de herşeyiyle kaliteli olmalı.

 1. Kuvvetli bir içerik hazırlayın
Google çeşitli ve zengin içerikte siteleri tercih ediyor. İçerik yazı, resim veya video olabilir. Tek şartları adsense kurallarına uyan siteler olması. Uzmanlar ve vaka çalışmaları adsense tarayıcılarının sitenizin içeriğini daha iyi anlamaları için postlarda yazının bulunması gerektiğini gösteriyor. Makaleler, vaka örnekleri ve “nasıl yapılır” konulu postlar hazırlayan siteleri daha çok tercih edebiliyor.

 1. Ölçülebilir bir trafiğiniz olsun
Siteden para kazanmak için ilk akla gelen yöntem adsense. Ziyaretçilerin çok olması reklamlarınıza tıklanma olasılığını arttırır. Reklamlara tıklanma arttıkça sitenin ziyaretçisinin tercihinden dolayı google sitenin kaliteli olduğunu anlar ve o da şu anlama gelir; daha çok kaliteli trafik = daha çok adsense geliri

 1. Doğru anahtar kelmeleri kullanın
Anahtar kelimeler ve SEO’nun ne kadar önemli olduğunu defalarca duyduğunuzdan eminim. Kaliteli anahtar kelimeler

 • reklamcıların ürünleri için kullandıkları kelimeler ve
 • aksiyon anahtar kelimeleridir.
Aksiyon anahtar kelimeleri yüksek duygu içeren ve insanları psikolojik olarak etkileyen, aksiyon almasını sağlayan kelimelerdir.

 1. Sadece reklam kazanmak için gözüken bir websitesi hazırlamayın, amaçlı bir site olmalı
Eğer siteniz kendi niş alanında itibar kazanmak istiyorsa sadece adsense geliri elde etmeye odaklanmayın. Sadece adsense gelirine odaklanmak ne trafik sağlar ne para kazandırır.

Bir siteyi sıfırdan kurmak ve büyütmek sabır, özveri ve kaliteli içerik ister. Ne kadar değer katarsanız o kadar ziyaretçi çekersiniz, bu da size daha fazla adsense geliri getirecektir.

 1. Temel reklam birimi bilginiz olun
HTML yapınızı orta ölçekte en yüksek tıklama oranına sahip ilk yüklenen reklamlara göre ayarlamalısınız. Bunu ‘<div>’ tagları ve biraz CSS ile başarabilirsiniz. Bu küçük değişiklik eğer sitenizde 2-3 reklam varsa faydalı olur.

Adsense tek sayfada en fazla 3 reklama izin veriyor. Bunun mantığı adsense’in en çok performans gösteren reklama yatırım yapmak istemesidir. Yani temel olarak sistemi optimize ederek ek gelir elde etme şansınızı arttırırsınız.

 1. Reklamlarınızı optimize edin.
Daha önce de defalarca duymuşsunuzdur, daha fazla trafik daha fazla adsense geliri kazanma şansıdır. Fakat sadece trafiğe odaklanma hatasını yapmayın.

Trafiğin adsense geliri oluşturmada ciddi bir payı olsa bile halen yayın yapan blog sahipleri dönüşüm oranının gücünü tam anlamış değiller.

Adsense geliri, site trafiğiniz devamlı olsa da optimize edilmelidir. Sadece sayfa içi optimizasyona odaklanmamak gerek. Tıklama oranını arttırmak için devamlı ve düzenli trafikte küçük değişiklikler yapmak yeter. Fakat bu küçük değişiklikleri her defasında teker teker yapın ki başarı oranlarını doğru takip edin.

 1. Reklam boylarıyla oynayın
Reklamların performansı her reklamın büyüklüğüne göre değişir. Vaka çalışmalarına göre geniş reklamlar uzunlara göre daha çok tıklanıyor. Google adsense bir deneme yapıyor. 468×60 Banner ile 300×250 bannerı değiştiriyor ve 120×160 lık bir bannerı 160x600luk bir banner ile değiştiriyor.

Adsense geliri gelirlerinde 109%luk bir artış gözleniyor. Bu optimizasyonu sizde yapabilir ve adsense gelirinizi arttırabilirsiniz. Bazen adsense gelirini iki kat arttırmak için birkaç küçük tüyo size yeterli olabiliyor işte.

Reklamlar içeriği gölgeleyecek kadar büyük ya da fark edilmeyecek kadar küçük olmamalı. Sayfanın değişik yerlerinde çeşitli boylarda reklamları test etmek kritik bir iştir. Bazı şu reklam boyları çok işe yarıyor

336 * 280 : geniş dikdörtgen

300*250 :

728*90

160*600

 1. Reklam birimi tasarımını yapın
Reklamların sitenizin renklerine uyumlu olanlarını seçin. Kesinlikle emin olun ki reklamın adsense geliri performansında rengin büyük önemi var.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst