Bandwidth (Trafik) Nedir?

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0
1708545160651.png


Bandwidth (Veri Miktarı, Aktarım Hızı, Trafiği ve Bant Genişliği) hosting hizmetinize ait veri trafiğidir. Bandwidth, web sitenize girişlerde kullanılan toplam indirilme miktarına denir. Örneğin sitenizi 100 kişi ziyaret etmekte ve ana saydaki resim ve kullanılan kodların indirilme oranı 1 MB. Burada 100 kişi için sadece ana sayfanızda 100 Mb Trafik meydana gelecek. Bu ziyaretçileriniz iç sayfalarınızda dolaştığında kullanılan trafik miktarı artacaktır. Örneği sitenize giren 100 kişi ortalama 100 sayfa dolaştığında yapmış olduğunuz trafikte ortalama 100 kat artacaktır.

Sitenizde yoğunluk yok ise saldırı alması, ftp üzerinden dosya alışverişiniz, yazılım hataları da trafik oluşturmasının olası nedenleri arasındadır.

Kullandığınız hostinge ait trafik limitinizi aşmanız durumunda şirketimiz tarafından önlem almanız için size uyarı gönderilmektedir. Burada trafik limitinizi arttırmak için alacağınız önlem size uygun farklı bir hosting hizmetine geçiş yapmanız yada sunucu kiralamanız olacaktır. Önerilere uyulmaması durumunda web site yayını tarafımızca durdurulmaktadır.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Üst