Css Nasıl Öğrenilir?

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0
  • 1708542265350.png

  • Yazım kurallarını Öğrenin: CSS yazmaya başlarken ilk önce yazım kurallarını öğrenin. CSS ile neler yapabileceğinizi keşfedin ve ilk css kodlarınızı yazmaya başlayın.
  • Kaynaklarınızı Belirleyin : CSS öğrenmek başlangıçta biraz sıkıcı gelebilir fakat ilerledikçe yeni öğrendiğiniz CSS özellikleri ile birlikte tecrübeniz biraz daha artacak ve bu da size daha fazla güven ve tutku sağlayacaktır. Bu yüzden en doğru ve en etkili kaynaklardan öğrenirseniz bu sizin avantajınıza olacaktır. Önerdiğimiz kaynaklardan bazıları şunlardır. , , , ve Tercih Akademi'deki sayfalarından gibi ayrıntılı ve ufkunuzu açacak otoriter web sayfaları size muazzam yetenekler kazandırma konusunda çok iyi olacaklardır.
  • Bolca Uygulama Yapın:Özellikle yeni başlıyorsanız öğrendiğiniz konu hakkında hemen bir uygulamasını yapmak için harekete geçin. Yoksa bugün öğrendiğiniz CSS tekniklerini yarın unutmuş olacaksınız.
  • Modern Web Siteleri İnceleyin: Kaliteli ve alanında otoriter şirketlerin web sayfalarını inceleyin. Chrome Developer Tool ile sayfadaki CSS yapısını inceleyin ve yeni css özelliklerini öğrenmeye devam edin. Sizi zorlayacak kısımların CSS özelliklerini inceleyerek nasıl yapıldıklarını anlamaya çalışın. Bugün size zor gelen her şey öğrendikçe çok kolay bir hale gelecek. CSS in temellerini iyi kavradıktan sonra gerisi sizin merakınıza ve tutkunuza bağlı olarak gelişecektir.
  • Yeni özellikleri öğrenerek ilerlemeye devam edin : CSS3 ile gelen yeni özellikleri, yeni seçicileri ve nasıl kullanıldıklarını öğrenmek hem sizi motive edecek hem de CSS in her alanına daha hızlı hakim olmanızı sağlayacaktır.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst