Domain Transfer Şifresi / Transfer Onay Kodu (Authcode)

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0
Domainlerin firmalar arası transfer edilebilmeleri için uygun olması gereken koşullar ve dogru olması gereken bir transfer şifresi (authcode) gerekmektedir.

Authcode lar minimum 6 , maksimum 23 karakter arasında olması gerekmektedir. Transfer şifrelerinin içerisinde harf, rakam ve özel karakter olması zorunludur. Domain transfer şifreleri .TR domainler dışında tüm uzantılar için geçerli olup fakat uzantılarına göre kullanımları ve transfer işleyişleri farklılık göstermektedir.

Sık kullanılan domainlerin transfer işlemlerinin “.COM, .NET, .ORG, .BİZ, .İNFO” vb. Dışında authcode ları ile transfer işlemleri farklılık gösteren domainler de bulunmaktadır.

  • co.uk domain isimlerinde transfer şifresi kullanılmamaktadır. İsimtescil panelinizden domain transfer siparişinizi geçip ödemenizi yaptıktan sonra mevcut kayıt firmanızdan "Tag = FBS-INC" ID mize domaininizi aktararak bize bildirmeniz gerekmektedir. Her co.uk domain tescili yapıldığında ana sağlayıcı firmadan sizin e-mail adresinizle bir yönetim hesabı oluşturulmaktadır, aktarım işleminizi ana sağlayıcı üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Panel bilgilerinizi aşağıdaki linkten alabilirsiniz. Firmamızdan farklı bir firmaya transfer edecek olduğunuz da da yine aynı linki kullanarak panel bilgilerinizi alıp aktarımınızı sağlayabilirsiniz
  • .DE domainlerde ise transfer şifrenizi aldıktan sonra diger firmanızdan domain sahibi olarak bir form doldurarak transfer edecek oldugunuz firmaya vermeniz gerekmektedir. Gönderecek oldugunuz forma istinaden domaininizin transfer işlemi gerçekleşmektedir.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Üst