Geleceğin Meslekleri! Açıklıyoruz...

Sena Konakçı

Moderatör
Katılım
8 Mar 2024
Mesajlar
3
Tepki
2
Puan
3
Web
www.linkedin.com
Ticaret: 0 / 0 / 0
Geleceğin Meslekleri! Açıklıyoruz...

Geleceğin meslekleri oldukça popüler olan bu konu kesinlikle ele alınmayı hak ediyor. Sadece üniversite okuyanlar için değil farklı eğitimlere merakı olanlar için de önemli bir konu. Artık üniversite okumak bir meslek sahibi olmak için şart değil. Çünkü yeni dünya düzeni online eğitimlerle tıklım tıklım dolmuş vaziyette. Sertifikalar en az diplomalar kadar değerli. Yine de geleceğin mesleklerini incelerken biz bu alanlarda üniversite okuduğunuzu varsayarak içerik ürettik. Umarım beğenirsiniz.

Drone Pilotluğu

Geleceğin mesleklerinden ilki kesinlikle Drone pilotluğu. Bunun ilk sebebi drone’larında sürekli gelişmesi. Artık sadece düğün çekimi için değil, kargo taşıma, koodinat belirleme gibi işlerde de drone’lara başvuruluyor. İnsansız hava aracından ne beklenir ki demeyin... Gelecekte drone pilotluğu mesleğine ihtiyaç daha da artacak.

Veri Dedektifi

Ürün ve hizmet satışı için büyük önem arz eden veri dedektifi mesleği nesnelerin interneti adı verilen teknolojiden faydalanıyor. Doğru pazarı analiz edebilmek için veri dedektiflerine ihtiyaç artıyor. Bunun ilk sebebi ise paradan ve zamanda tasarruf edebilmek...

Yapay Zeka Uzmanı

Son yıllarda herkesin dilinde olan yapay zeka gelecekte bu alanda uzmanlaşmış kişileri zengin hale getirecek 😊 Pek çok sektörde şu an kullanılan yapay zeka her geçen gün daha da geliştirilerek karşımıza sunuluyor. Yapay zeka teknolojisi gerçeğinden kaçmaz imkansız gibi. O halde teknolojiyle didişmek yerine onunla dost olup nasıl hayatımızı kolaylaştırır buna yönelmek lazım. Yapay zeka uzmanları, algoritmalar, öğrenme modellerinin geliştirilmesi ve uygulanması sorumluluklarını üstlenirler.

E- Spor Koçu

Geleceğin meslekleri hakkında konuşurken E- Spor koçluğunu atlayamazdık. Online oyunlar pek çok kişinin müptelası haline geldi. Hatta bu sektörden ciddi paralar kazanan yayıncılar var. E-spor'da düzenlenen online müsabakalar büyük ödüllerle sonuçlanınca bu alandaki hareketlilik arttı. E-spor disiplin ve istikrar isteyen bir sektör haline geldi. Eğer gelecekte E-spor Koçu olmak istiyorsanız online oyun sektörünü yakından takip etmelisiniz.

Prompt Mühendisliği

Komut mühendisliği geleceğin meslekleri arasında kesinlikle var olması gerelen bir alan. Şu anda bu mesleği yapanlar var ama yapay zeka ile ilgili gelişmeler hala çok hızlı olduğu için bu alanda uzman kişi oldukça nadir. Promptlar sayesinde istenen sonuçlar daha hızlı elde edilebilir. Yapay zekanın yönetimi de komutlar sayesinde olduğu için Prompt mühendisleri komutları yönetmekte uzman olmalıdır. Böylece sistemlerin üretimi de daha kolaylaşacaktır.

3D Üretim Mühendisliği

3 boyutlu yazıcılar bir ara çok fazla konu olmuştu sosyal medyada. Aslında hala çok revaçta ama işin uzmanı değilseniz ya dai lgi alanınız değilse görmüyor olabilirsiniz. Yakın gelecekte 3D Üretim Mühendisliği mesleğinin şahlanacağını öngörüyoruz sebebi ise 3D üretim teknolojisinin organ üretiminde kullanımının beklenmesi...

Dijital Dedektifler

Siber suçlar hakkında ne biliyorsunuz? İşte dijital dedektifler çok şey biliyor 😊 Dijital sistemlerin güvenliği bu sistemleri kullanan şirketler açısından çok önemli. Siber suçlara karşı daima tedbirli olunmalı. Dijital ortamda şirketler ve bireyler için siber suç büyük bir tehdittir. Dijital dedektifler sayesinde siber suç riskiyle daha az karşılaşılacak.

Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama Uzmanı günümüzde de popüler meslekler arasında çünkü artık çoğu işimiz dijitalde. Alışverişi bile dijital ortamda yaparken bu alandaki ihtiyacın artması kaçınılmaz bir gerçek. Çevrimiçi platformları kullanmakta profesyonel olan dijital pazarlama uzmanları pek çok şirketin olmazsa olmaz personeli haline geldi. Gelecekte küçük işletmelerin de dijital pazarlama uzmanına ihtiyaç duyması şaşırtmayacak...

Yetenek Yönetimi Uzmanı

Kulağa garip gelen bir meslek daha, Yetenek Yönetimi Uzmanı... Büyük şirketlerin iş ilanlarına gelen binlerce başvuru var Bu başvurular arasından en doğru kişiyi seçmek çok zor. Bu arayışa hiç girmeden şirketteki yetenek açığının analiz edilmesi sorumluluğunu üstlenen kişilere Yetenek Yönetimi Uzmanı ismi veriliyor. Yeni bir alan olduğu için duyulmaması normal. Teknolojiyle beraber meslekler de farklılaştığı için çoğumuz bu yeni mesleklere biraz uzak kalıyoruz. Ama hepsi iş kolaylaştırmayı hedefleyen meslekler olduğu için değişime hazır olmak gerekiyor.


https://www.ilandesk.com/
İlandesk.com olarak sizlerin yeteneklerini göz ardı etmeyip doğru işlerde çalışmanız tarafındayız. Bu sebeple bu FREELANCER TOPLULUĞUNU kurduk. Sizlerde hassasiyet gösterip çevrenizde bizi anlatır ve paylaşırsanız çok seviniriz. Umuyoruz ki yeteneğinizle uyuşan doğru bir iş de çalışma fırsatı yakalarsınız. Kolay gelsin 😊

* GÖRSEL DALL-E İLE OLUŞTURULMUŞTUR.
 

Ekli dosyalar

  • _1267659c-1122-4058-885c-2e79db655040.jpeg
    _1267659c-1122-4058-885c-2e79db655040.jpeg
    188.1 KB · Görüntüleme: 1

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular Forum Tarih
Gökhan Coşgun Kripto Para 0 50

Benzer konular

Üst