Google Ads Aracının Seo Ile Uyumu

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0
oogle ADS sistemini tam anlamı ile kullanmak ve yüzde yüz fayda elde etmek için SEO sistemi ile de uyumlu olmasına özen göstermek gerekmektedir. SEO olmadan yapılan AdWords aracının sonuçları istenilen başarıyı sağlamaz. Tam uyumu tercih edilecek bir çalışmanın ardından istenilen başarının elde edilmesi hayal değildir.


1708544104704.pngİlk Adımda Google Hesabı Açmak Gerekir

AdWords aracını kullanabilmek için ilk adımda bir Google hesabına sahip olmak gerekmektedir. Şirket ya da kişilerin sahip olacakları kişisel bir Google hesabı, ayrıcalıklı fırsatların kapısını kolayca aralamak için yeterlidir. Reklam için gerekli hesap Google üzerinden alınır ve işlemlere başlanır. Google hesabı açarken herhangi bir Gmail hesabı ile entegre sisteminin bulunmayışı bu aşamada kullanıcıları oldukça rahatlatan bir durumdur. Farklı bir mail adresi üzerinden de Google hesabı oluşturmak ve kullanmak mümkündür.


Anahtar Kelime Sürecinde Dikkat Önemlidir

Google hesabı üzerinden yapılacak etkili bir anahtar sistemi başarının en önemli ipucudur. Reklam oluşturmak için anahtar kelime tercihine dair fikir sahibi olmak gerekir. Kampanyaya uyum sağlayacak ve en kapsamlı şekilde kampanyayı temsil edebilecek olan kelimeler anahtar olarak kullanılmaya uygundur. Bu aşamada rakiplerin de düşünceleri önem taşır. Yani rakiplerin kullanacağı anahtar kelimeler de göz önüne alınmalı ve en doğru kelimeye karar verilmelidir.


Reklam Metni ve Yapılandırma Ayarları ile ADS Hazır Olur

Son aşamada genel ayarların yapılması gerekir. Reklama dair gereken bütün bilgiler ve reklam metni başarılı bir şekilde eklendikten sonra Google AdWords ile kazanmaya başlamak da mümkün olur.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Üst