• Çekilişimizi Yaptık. Çekiliş Sonuçları için Tıklayın

Hangi Konular Google Adsense Reklamlarında Daha Çok Kazandırır?

trmedia

Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
401
Tepki
0
Puan
16
Ticaret: 0 / 0 / 0
Kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan biri de budur. Bazı alanlara gösterilen ilgilinin fazla olması, yayınlanan reklamların da daha çok tık almasını sağlar. Bu nedenle sitenizde paylaşımını yapacağınız konuları seçerken buna da dikkat etmeniz kazancınızı artırmanızı sağlar. En çok kazandıran konulardan bazıları ise şu şekildedir;


1708543579404.png

Finans, Ekonomi Konuları​

Finans ve Ekonomi konularında reklam veren oldukça fazlar şirket bulunmaktadır. Bu sektörde reklam veren kurum ve kuruluşlar genellikle banka, finans ve sigorta şirketleridir. Yani; işinin temeli “Para” üzerine kurulu olan hemen hemen her kurum, kuruluş ve kişi bu alanda reklam verecektir. Kredi fırsatları hakkında reklam kampanyası yürüten bankalar, sizden gelecek bir müşteri için tıklama başına en yüksek fiyatı verir diyebiliriz.

Emlak Konusu​

En çok kazandıran reklam konularının bir diğeri ise emlak konularıdır. Gayrimenkul ve inşaat firmaları yüksek kazançlar elde ettikleri için reklamlara da iyi bir bütçe ayırırlar. Bu nedenle sitenizde emlak konularını içeren reklamlara yer verirseniz daha çok kullanıcı tarafından reklamların tıklanmasını sağlayabilirsiniz.

Sağlık Konusu​

Sağlık sektörünün hızlı gelişimiyle birlikte özel olarak faaliyet gösteren birçok güzellik ve bakım salonu; sağlık konusunda paylaşım gerçekleştiren internet sitelerini hedefleyen reklamlar oluşturmaktadır. Sağlık alanında herhangi bir konu ayırımı yoktur. Sağlık ile ilgili her konu internet kullanıcılarının dikkatini çeker. Kazancınızı artırmanın bir yolu da sağlık reklamlarına ağırlık vermektir.

Tatil Konusu​

Türkiye’de birçok kişi iş yorgunluğunu tatil ile atmaktadır. Bu nedenle sezon öncesi ya da sezon sonrası otellerin tatil kampanyalarını sürekli takip etmektedir. Oteller bu konuda bonkör davranarak ciddi reklamlar verirler. Sizler de sezon dönemlerinden yararlanarak sitenizde otel kampanyalarını yayınlayarak daha çok kazanabilirsiniz.

Oyun & İnceleme Konuları​

Türkiye ve dünya genelinde oyun oynamayı seven kullanıcıların sayısı giderek artmakta. Yeni çıkan oyunlar hakkında yapacağınız incelemeler ve paylaşımlar oldukça fazla dikkat çekecektir. Elbette yalnızca kullanıcıların değil, reklam verenlerin de ilgisini çekecektir. Yeni oyun geliştiren birçok kurum, kendi oyunlarının incelemesini gerçekleştirmeniz ve kullanıcıları yönlendirmeniz için reklama oldukça fazla bütçe ayırmaktadır.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst