Html Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0
HTML ile kod yazarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar ile ilgili olarak aşağıda kısa bir bilgilendirme yapılmıştır.

  • HTML ile bir kod yazmaz istediğiniz de tüm kodlarınız <html>… </html> etiketleri arasına yazılması gerekmektedir.
  • Web sitenizin içerisinde görünmesini istediğiniz tüm kodların <body>…</body> etiketleri arasında olması gerekiyor.
  • Web siteniz için bir başlık belirlemek istediğiniz <title>…</title> etiketleri arasında yazmanız gerekmektedir. <title> etiketi mutlaka <html> etiketleri arasında yazılması gerekmektedir.
  • Bir etiket açmak için ” < > ” etiketi ile başlar ve etiketi kapatmak için ise ” </ > etiketi ile kapatılır.

HTML ile CSS ve JS Arasındaki Bağlantı​

Bir web sitesi tasarlamak istediğiniz site 3 ana unsurdan oluşmaktadır. Bunlar içerik, sunum ve etkişleşimdir.
Site içeriği HTML kodları ile birlikte oluşturulmaktadır. HTML ile sitenize ait görsel, font gibi özellikleri kısıtlı bir şekilde düzenlemeler yapabilirsiniz. Sitenizde sunum yapabilmek için ise CSS kullanımı yapılması gerekmektedir. CSS ile birlikte web sitenizde yer alan yazıların ve resimlerin boyutlarını, yazı rengini, yazının fontunu, yazı ve resmin site içerisindeki konumunu yani dilediğiniz şekilde düzenlemeler yapabilirsiniz. İçerik ve sunum ile ilgili işlemler yapıldıktan sonra son olarak da etkileşim kısmı kalmaktadır. İşte bu kısımda da sitenizde yer alan içeriklerin kullanıcı ile iletişime geçebilmesi için kullanıcı duyarlı sayfalar oluşturabilirsiniz. Daha açıklayıcı bir şekilde belirtmek gerekirse, mouse ile site içerisinde bir yazının üzerine geldiğiniz de yazının değiştirilmesini istemeniz durumunda Javascript kodlarını kullanmanız gerekmektedir. Aynı şekilde sitedeki bir linke tıkladığınız da linkin aynı sayfa içerisinde açılmasını sağlamak için de yine aynı şekilde Javascript kodlarını kullanmanız gerekir.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst