• Çekilişimizi Yaptık. Çekiliş Sonuçları için Tıklayın

Kaliteli Backlink Nedir? Nasıl Elde Edilir?

trmedia

Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
401
Tepki
0
Puan
16
Ticaret: 0 / 0 / 0
Siteniz Backlink için hazır olduğunda, olabildiğince çok sayıda backlink almak cazip gelecektir. Ancak Backlink kalitesi, miktardan daha önemlidir. Aslında, yanlış bağlantılar organik trafiğinize yardımcı olmak yerine arama motoru sonuçlarınıza verecektir. Backlink bağlantı kurma stratejiniz için iyi olup olmadığını belirleyen kriterler şunlardır:

– İlgililik Düzeyi​

Bazı fırsatları sizin için mükemmel olacaktır. Bunlar, doğrudan ürününüz veya hizmetinizle ilgili sayfalardan gelenlerdir. Örneğin, şirketiniz hamile kıyafetleri üretiyorsa, hamile anneleri hedefleyen bir ürün inceleme sitesinden backlink almalısınız. Hamile giyim şirketiniz, bir ebeveynlik dergisinden veya hatta bir moda blogundan gelen geri bağlantıyla gayet iyi iş çıkaracaktır.

– Coğrafi Hedeflemeyle İlgili Bir Kelime​

E-ticaret markanız varsa, geo-hedefleme backlink aramanızda pek önemli olmayacaktır. Ancak gerçek mekanda faaliyet gösteren bir konumunuz varsa ve yüz yüze hizmetler sunuyorsanız, en alakalı Backlink hem işinizle hem de bölgenizle doğrudan ilgili olanlar olacaktır. İkincisi, konuyla ilgili veya coğrafi olarak hedeflenenlerdir.

– Yetkilendirilmiş Backlinkler​

Google, bir web sitesinin güvenilirliğini belirlemek için algoritmalar kullanır. Şirket, algoritmanın ayrıntılarını yayınlar, ancak bunu birkaç yıl önce durdurdu. Şimdi, bir sayfanın resmi sıralamasını anlamanın tek yolu, algoritmayı kendiniz gözden geçirmektir. Üçüncü taraf bir aracı kullanmak çok daha kolay ve daha az enerji harcamanıza neden olur. Bugün mevcut araçların hiçbiri Google ile mükemmel şekilde uyumlu olmadığından, birden fazla araç kullanmak en iyisidir.

– Bağlantı Kalitesi​

Çoğu zaman, üçüncü taraf değerlendirme sitelerinde yüksek puan alan bir siteye güvenebilirsiniz. Ancak sistemi kötü niyetli siteler olduğunu unutmayın. Siteler incelemelerde, referanslarda ve derecelendirmelerde sahtecilik yaparak yetkili gibi davranabilir, ancak etki alanının genel kalitesi size gerçeği söyleyecektir.

Bir site otoriteyi taklit edebilir, ancak organik anahtar kelime sıralamasını ve backlink nasıl alınır organik aramayı taklit edemez. Üçüncü taraf bir araca girerseniz ve potansiyel geri bağlantınızın geldiği alanı analiz ederseniz, birden çok anahtar kelime için iyi bir sıralama ve trafik çekip çekmediğini anlayabilirsiniz. Değiştirilmiş siteler bu listenin başında olmayacak.

– Yazım Standartları​

Sunulan Backlink hakkında seçici olan bir siteden geri bağlantı ile daha fazla sokak kredisi alırsınız. Backlinkiniz şeker gibi bağlantılar veren bir siteden geliyorsa, kimse etkilenmeyecektir. Gerçek yazım standartlarına sahip siteleri araştırın. Daha uzun sürebilir ve hemen kabul edilmeyebilirsiniz, ancak bu onaylanmaya değer.

– Giden Bağlantı Kalitesi​

Bir siteden backlink alma fırsatınız olduğunda, siteyi ziyaret edin ve sahip oldukları diğer giden bağlantılara backlink nasıl alınır bakın. Organik olarak mı yerleştirilmişler yoksa birisi onları yerleştirmiş mi dikkat etmelisiniz. Kapsamlı bir kalite kontrolü yapın. Site, alakalı ve yetkili bağlantıları kabul ediyor gibi görünüyorsa ve bunları uygun şekilde yerleştiriyorsa, bağlantınızın orada olduğu konusunda kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

– Endeksleme Durumu​

Dizine eklenmemiş herhangi bir siteden backlink almakla uğraşmayın. Bir site dizinde değilse, asla organik bir aramada görünmez. Siteler, Google’ın örümcek tarayıcısı siteyi ziyaret edip araştırdığında, orada ne olduğunu bulmak için bağlantıları izlediğinde dizine alınır.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst