Microsoft’un Yapay Zeka Destekli Arama Motoru Bing Hakkında Bilmeniz Gerekenler

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0

Bing Nedir?

Microsoft tarafından geliştirilen ve dünyanın en popüler ikinci arama motoru olan Bing, kullanıcılarının karşısına en doğru sonuçları hızlı ve güvenilir şekilde çıkarmak için bir dizi algoritma kullanan bir mekanizma.
Bing, kullanıcı deneyimini sürekli iyileştirmeye odaklanan altyapısıyla web sitelerini tarıyor, içerikleri indeksliyor ve kullanıcılara ilgili sonuçları sunuyor. Arama sonuçları, metin, görüntü, video ve haber gibi farklı türlerde içerikleri listeleyebiliyor.

Bing’in Özellikleri Nelerdir?

Bing’i kullanarak web aramaları yapabilirsiniz. Metin tabanlı aramalar sayesinde bilgiye ve ulaşmak istediğiniz sonuçlara hızlıca erişebilirsiniz. Bing görseller özelliği sayesinde görseller arasında arama yapabilir, sonuçları spesifik olarak belirli şeyleri içerecek ya da içermeyecek şekilde, boyutlarına göre filtreleyebilirsiniz. Video aracıyla video izlemek ve görüntülü görüşmeler yapmak için bir platform sunan Bing, özellikle aradığınız video içerikler için de filtrelemeler oluşturmanızı sağlıyor.
Microsoft’un Yapay Zeka Destekli Arama Motoru Bing Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Haritalar özelliğini kullanarak yeni yerler keşfedebilir ya da haritada yer işaretleyebilirsiniz ve yol tarifleri, trafik durumu, sokak görünümleri ve hatta 3D haritalar gibi özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Bing haberler aracılığıyla güncel haberleri takip edebilir, farklı haber kaynaklarından derlediği bilgileri kullanıcıya sunan arayüzünden önemli haber başlıklarını tarayabilirsiniz. Borsa endeksleri, hisse senedi fiyatları, döviz kurları ve finansal göstergeler gibi finansal verileri de sunan Bing’de, eğlenceye yönelik içerikleri ve hava durumunu da takip edebilirsiniz.

Web için yapay zekâ destekli yardımcı pilotunuz söylemiyle yola çıkıyor. Yeni Bing, sohbet etmekten sizin için bir şeyleri araştırmaya ve hatta görselleştirmeye kadar birçok konuda yardımcınız haline geliyor. Sadece arama sonuçları çıkarmanın ötesine geçen Yeni Bing, web’deki en iyi sonuçları birleştirerek size özel sonuçlar yaratabiliyor ve bunu doğal bir akışın içinde günlük konuşma, mesajlaşma dinamiklerine uygun şekilde yapıyor.

Bing, yeni versiyonuyla sohbet deneyimi de sunuyor ve merak ettiklerinizi karşılıklı konuşma biçiminde sizin için açıklıyor. Hatta sohbet etmenin ötesine geçiyor ve yaratıcılığınız için görselleştirmeden şiirler yazmaya bir araç haline geliyor.

Bu geliştirmeleri ise Open AI tarafından geliştirilen Chat CPT’yi Microsoft Chatbot’una entegre ederek gerçekleştiriyor.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst