Pubg Kaç Yılında Piyasaya Çıkmıştır?

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0
Pubg oyun konsepti ve tasarımı, daha önceden de ARMA II DayZ: Battle Royale modunu tasarlamış olan Brendan Greene tarafından yapılmıştır. Greene bu modu tasarlarken 2000 yılında beyaz perdeye çıkmış olan Battle Royale adlı Japon filminden esinlenmiştir.

Greene Arma II: DayZ için herhangi bir moda başlamadan önce oyunu saatlerce oynamış ve oyunun teknik analizini yapmıştır. Greene’ye göre daha önce yapılmış olan çok oyunculu birinci tekil şahıs nişancı oyunlarının çoğu birbirini tekrar eden haritalara ve benzer stratejilere dayanıyordu. Oyuncular haritaları kolay ezberliyor, silahların yerlerini akıllarının bir köşesine not ediyor ve daima aynı stratejiyi kullanıyorlardı. Greene ise bunun önüne geçmek için DayZ moduna ek bir mod daha getirmek istedi ve DayZ : Battle Royale adlı bir mod geliştirdi.

Geliştirilmiş olan bu mod ilk başlarda ilginç yorumlarla karşılansa da daha ileriki zamanlarda giderek popülerleşmiş ve Arma II: DayZ modu tamamen Battle Royale eklentisi ile oynanmaya başlanmıştır. Greene önceleri oyundaki güvenli bölge alanını kare yapmayı düşünmüş fakat kodlama bilgisinin yetersizliğinden olayı çember kullanmak zorunda kalmıştı.

DayZ : Battle Royale hayran kitlesi zamanla genişlemişti ve Greene yaptığı bu mod sayesinde tanınır hale gelmişti. Öyle ki aynı modu Arma III için düzenlemesi gerektiğinden Sony kendisini işe almıştı. Aynı zamanlarda ise Güney Kore menşeli bir şirket olan Ginno Games’in yöneticisi Chang-han Kim yeni bir oyun tarzı arayışına girmiş ve bu sırada DayZ : Battle Royale oyunu ile karşılaşmıştı. Yeni oyun tarzının bu olduğuna karar veren Kim, Greene’i Güney Kore’ye çağırmış ve ona kreatif direktörlük pozisyonunu teklif etmişti. Greene bu teklifi gözü kapalı kabul etmiş ve Güney Kore’ye gitmiştir. Sony Online’dan ayrılmış olması ve yeni bir oyunu kendi imzası ile çıkaracak olması ona cazip gelmişti.

Zamanla büyüyen bir stüdyoda yöneticiliğine devam etmekte olan Greene, Chang-han Kim ile birlikte 20 Aralık 2017 yılında oyunu piyasaya sürmüştür. Oyun beklenilen ilginin daha fazlasını elde etmiştir. Popülerliği gün geçtikçe çoğalmasına rağmen Greene tek bir oyunla yetinmek istememiş ve PUBG oyunundan çekilmiştir. Halen oyunun danışmanlığını yapmaktadır ancak teknik detaylar ile uğraşmamaktadır.

PUBG 2021 Yılında Kaç Oyuncuya Ulaşmıştır?

İlk olarak 2017'nin başında piyasaya sürülen PlayerUnknown's Battlegrounds, Steam'deki en popüler oyunlardan biri olan PUBG, en son Haziran 2021'de 427 binden fazla eş zamanlı oyuncuya sahip oldu. En yüksek eş zamanlı oyuncu sayısı olarak da Ocak 2018'de 3.24 milyon oyuncuyu ev sahipliği yaptı.
 

Ekli dosyalar

  • 1708569636417.png
    1708569636417.png
    238 KB · Görüntüleme: 2
pubg mobile versiyonu daha mı eski zamanda cıktı ? bilgi alabilirmiyim acaba :
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Üst