Pubg Nedir, Nasıl Oynanır?

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0
1708569526697.png


Nefes Kesen Bir Hayatta Kalma Mücadelesi​

Ya sıkı bir PUBG oyuncususunuz ya da bu ismi daha önce duymuşluğunuz var. Son dönemde o kadar popüler ki, PUBG ismini duymamak neredeyse imkânsız, bu oyuna kendini kaptırmamak ise çok zor.

Oyun dünyasını bir süredir yoğun şekilde etkisi altına alan PUBG, dünyada olduğu kadar, Türkiye’de de pek çok fana sahip. İsim, PlayerUnknown’a Battlegrounds kelimelerinin ilk harfleriyle oluşturulmuş. Kendisine benzeyen diğer oyunlar gibi onun da esin kaynağı, kült haline gelen bir Japon filmi.


PUBG Nasıl Oynanır?​

Oyun, 100 kadar oyuncu taşıyan bir uçakta başlar. Oyuncular tek başlarına ya da grup içinde oyuna dâhil olabilir.

Uçağın rotası belirlenmiştir. Oyuncular rota üzerinde istedikleri noktalarda paraşütle uçaktan atlayarak, savaş alanına iner. Bu alanda amaç, hayatta kalmak. Hayatta kalma mücadelesi sırasında da mümkün olduğunca çok rakip yok etmek gerekiyor.

Harita üzerindeki bazı noktalarda silah, mermi, kask, zırh gibi çeşitli ganimetler bulunur. Bunları toplayarak oyuncu, gelecek saldırılara karşı kendini daha iyi savunacak donanım kazanmış olur. Öldürülen oyuncunun o zamana kadar topladığı ganimetler, onu öldüren kişiye geçer.

Haritanın bazı bölgeleri ganimet açısından daha zengindir. O sebeple, bu özel alanlar, daha fazla oyuncu çeker. Yani buralarda bulunmak daha tehlikedir.

Oyuncular birinci şahıs veya üçüncü şahıs nişancı modu arasında dilediklerini seçebilirler. Tüm oyuncular sınırları belirli bir alanın içinde kalmak zorundadır. Alanın dışına çıkıldığında sağlık puanı azalmaya başlar.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst