Pubg Ücretli Midir?

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0

PUBG Ücretli Midir?

Playerunknown’s Battlegrounds oyunu çıktığı ilk günden itibaren ücretli erişim imkanına sahiptir. Oyuncular hem oyun içi satın alımlar da hem de oyuna giriş için belirlenen ücretleri ödemelidir. Playerunknown’s Battlegrounds oyununun akıllı cihazlar için olan versiyonu ise ücretsizdir. Ancak yine oyun içi alımlar ücrete tabidir.

PUBG Oynayarak Para Kazanılır mı?

Playerunknown’s Battlegrounds oyununu oynayarak para kazanmak birkaç yolla mümkündür.

Oyun içinde elde ettiğiniz eşyaların satışı ile para kazanabilirsiniz. PUBG’de oynadığınız süre boyunca oyun içerisinde kazandığınız bazı eşyalar olacaktır. Bunlar genellikle kıyafetler ya da silah kaplamaları olarak Steam envanterinize düşer. Steam envanterinize eşyanız geldiği zaman bunu açık markette satabilir ve steam hesabınızın cüzdanına eşyanızın satış ücretini otomatik olarak ekleyebilirsiniz. Ancak steam üzerinden para çekemediğiniz için ücret steam hesabı içerisinde kalır. Elde ettiğiniz ücret ile yeni oyunlar alabilirsiniz.

Bunun haricinde bilindik yöntemler de mevcuttur;

  • Yayıncılık yaparak para kazanabilirsiniz. Sizin oynayışınızı izleyen kişiler size bağışta bulunabilir.
  • Turnuvalara katılarak para kazanabilirsiniz. Düzenli olarak organize edilen turnuvaları kazanırsanız ya da ödül alabileceğiniz dereceler yaparsınız maddi açıdan kendinize destek sağlayabilirsiniz.
  • Reklam ve Sponsor alarak da para kazanabilirsiniz. Yayınlarınızda ya da videolarınızda izleyicilerinize reklam gösterebilir, sponsorlarınızın sizden istediği ürünleri tanıtabilirsiniz.


PUBG Hangi Yaş Aralıkları için Uygundur?

Playerunknown’s Battlegrounds oyunu içerisinde birkaç farklı faktör barındırdığı için yaş sınırlamasına takılmıştır ve bu da oyunun yaş aralığını 16 yaş üzerine çekmiştir.

Yaş sınırlamasına takılan faktörler;

SİLAHLAR VE ŞİDDET

Avrupa Oyun Bilgi Sistemi yani kısaca bilinen ismi ile PEGI, PUBG oyununu “16 yaşından küçükler için sakıncalıdır” listesine ekledi. Oyunun hayatta kalmak için savaşmaya dayalı olması, bu nedenle makineli tüfekler, el bombaları ile yay ve oklar gibi silahların kullanılması sonucunda oyun yaş kısıtlamasına girmiştir.

HAKARET
Oyunun ana kurallarından birinin davranış kuralları olmasına ve “küfür ile hakaretlerin” kullanımına karşı uyarılar bulundurmasına rağmen bu konu engellenememektedir.

Bazı oyuncular oyunun giriş bölümündeki bölgesel iniş zamanındaki yaşanan diyaloglardan ve edilen hakaretlerden rahatsız olduklarını belirtmişlerdir. Öyle ki bazı oyuncular küfürlü kelimeler kullanmasa bile seçtikleri takma isimler küfür ve hakaret içermektedir.

Yaş sınırına takılma sebeplerinden biri olarak da bu madde sayılmaktadır.

OYUN İÇİ ALIŞVERİŞ

PUBG oyuncularına oyun içi kullanabilecekleri eşyalar ve silahlar kaplamalarını kullanmaya teşvik etmektedir. Oyuncular ise bunları kullanabilmek için sürekli seviye atlamaya çalışmaktadır. Ama bazı oyuncular bu yöntemi tercih etmeyip yine oyunun kendilerine sunduğu oyun içi alışveriş alanına başvururlar. Burada “Battle Points” olarak bilinen para birimi ile alışveriş yapılmaktadır ve bu “Battle Points” gerçek para ile satın alınmaktadır.

Bazı oyuncular yaş sınırına aldırmadan oynadığı oyunlara bu paraları yatırmakta ve bunu genellikle habersiz yapmaktadır. Oyuna getirilen yaş sınırı, bu konuyu da içerisine dahil etmektedir.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst