Tiktok’ta Para Kazanma Şartları Nelerdir?

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0
TikTok influencer olmak ve para kazanmak için önemli şartlar vardır. TikTok, içerik üreticilerine TikTok Partner Programı aracılığıyla gelir sağlamaktadır. Ancak, bu programa katılabilmek için bazı önemli kriterlere uymak gerekmektedir. TikTok para kazanma şartları aşağıdaki gibidir:

1708547192599.png


Takipçi Sayısı

TikTok Partner Programı'na katılabilmek için belirli bir takipçi sayısına sahip olmak gerekebilir. Bu sayı, zaman içinde değişebilir, ancak genellikle en az 10,000 takipçi veya daha fazlasına sahip olmak istenir.

Video İzlenme Sayısı

TikTok, genellikle belirli bir video izlenme sayısı şartı koymaktadır. TikTok Partner Programı'na katılabilmeniz için videolarınızın toplam izlenme sayısının belirli bir eşiği geçmiş olması beklenir. Ayrıca para kazanmak için son 30 günde en az 3 video paylaşmış olmanız beklenir.

Uygun İçerik

TikTok, içerik üreticilerinden uygun ve güvenli içerikler oluşturmalarını bekler. Müstehcen, şiddet içeren veya TikTok'un politikalarına aykırı diğer içerikleri barındıran hesaplar programa kabul edilmeyebilir.

Yaş Sınırlamaları

TikTok Partner Programı'na başvuruda bulunmak isteyen kullanıcılara, 18 yaşından büyük olma şartı konur. Bu noktada TikTok'un kullanım koşullarını ve politikalarını dikkate almak önemlidir.

Ülke ve Dil

TikTok Partner Programı, belirli ülke ve dil gereksinimlerine sahip olmanızı isteyebilir. Programın belirli bölgelerde veya dillerde kullanılamayabileceği durumlar olabilir.

Diğer Şartlar

İçerik üreticisi next programının bir parçası olmanız, hesabınızın TikTok topluluk kurallarına ve hizmet şartlarına uygun olması, bulunduğunuz bölgenin içerik üreticisi next programına dahil olması gibi şartlar da TikTok’tan para kazanmanız için gereklidir.

Yukarıda saydıklarımız, TikTok Partner Programı’na katılabilmek için sahip olmanız gereken genel gereksinimlerdir. Bu şartların zaman içinde değişebileceğini de unutmamak gerekir. Bu nedenle, TikTok'un resmi web sitesini ve güncel koşullarını düzenli olarak kontrol etmek önemlidir. Ayrıca, para kazanma potansiyelinizi artırmak için yüksek kaliteli, ilgi çekici ve güvenli içerikler oluşturmak da önemlidir.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Üst