• Çekilişimizi Yaptık. Çekiliş Sonuçları için Tıklayın

Twitter Hesabım Neden Askıya Alınmış Olabilir?

trmedia

Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
401
Tepki
0
Puan
16
Ticaret: 0 / 0 / 0
Askıya alma sebepleri hakkında daha fazla bilgi alın:
Spam: Askıya aldığımız hesapların çoğu spam nitelikli veya sadece sahte oldukları ve X'ın yanı sıra tüm X kullanıcıları açısından güvenlik riskleri oluşturdukları için askıya alınmaktadır. Bu tür hesaplar, aykırıdır. Bazen gerçek bir kişinin hesabı da yanlışlıkla askıya alınır ve böyle durumlarda hesabın yeniden kullanıma açılmasını sağlamak için o kişiyle birlikte çalışırız.
Hesap güvenliğinin tehlikede olması: Bir hesabın ele geçirildiğinden şüphelenirsek ele geçirme nedeniyle ortaya çıkan potansiyel kötü amaçlı etkinliği azaltmak için hesap güvenceye alınana ve hesap sahibi erişimi yeniden sağlayana kadar hesabı askıya alabiliriz.
Taciz içeren postler veya davranış: Bir hesabın tacizle ilgili ihlal ettiği bildirilirse söz konusu hesabı askıya alabiliriz. Bir hesap başkalarına tehditler göndermek ya da başka hesapları taklit etmek gibi taciz içeren davranışlar sergilerse hesabı geçici, bazı durumlarda kalıcı olarak askıya alabiliriz.
Not: X profilinde Hesap askıya alındı ifadesinin gösterilmesine ek olarak, hesabın neden askıya alındığına ilişkin daha fazla ayrıntı ekleyebiliriz.

Askıya alınmış X hesabınızı yeniden kullanıma açtırma
Hesabınızın yanlışlıkla askıya alındığını düşünüyorsanız onu yeniden kullanıma açtırabilirsiniz.
Kendi hesabınızı yeniden kullanıma açmak için gereken adımları uygulayın. Giriş yaptıktan sonra vermenizi ya da e-posta adresinizi onaylamanızı isteyen komutlar görürseniz hesabınızı yeniden kullanıma açmak için talimatları izleyin.
Hesabınızın kilitlendiğine dair bir mesaj mı görüyorsunuz? Hesabınız, spam nitelikli olduğu veya taciz içeren davranışlar içerdiği bildirilmesinden dolayı geçici olarak askıya alınmış da olabilir. Örneğin, belirli bir süre için hesabınızdan post atmanız engellenebilir ya da devam etmeden önce belirli bilgileri onaylamanız istenebilir. ilgili yardım alın.
İtiraz ederseniz hesabınızı yeniden kullanıma açabiliriz. Yukarıdaki talimatları uygulayarak hesabınızı yeniden kullanıma açtıramıyor ve hesabınızı askıya almak veya kilitlemekle hata yaptığımızı düşünüyorsanız itirazda bulunabilirsiniz. Öncelikle, askıya alınmış hesaba giriş yapın. Ardından, yeni bir tarayıcı sekmesi açın ve .

Askıya alınmış hesabınızı devre dışı bırakma
Hesabınızı devre dışı bırakmak için ilk olarak gerekir. Askıda bulunma işleminize itirazda bulunduysanız ve askıya alınmış hesabınızı hâlâ devre dışı bırakmak istiyorsanız bir talep gönderin. Talepler, Gizlilik Politikamızın "Bizimle İletişime Geçme" bölümü altında listelenen iletişim kişilerine de gönderilebilir.
Not: X, platformunun ve kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için devre dışı bırakılan hesabınızla ilgili bazı bilgileri tutabilir. Daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz.


Kişisel bilgilerinizin bir kopyasını talep etme
  • Askıya alınmış hesaplar, kendi bilgilerine erişmek için bir talep gönderebilirler.
  • Talepler, " " altında listelenen iletişim kişilerine de gönderilebilir.


X Kuralları hakkında daha fazla bilgi
'nda bir hesabın askıya alınmasına ya da diğer politika yaptırımı eylemlerine neden olabilecek durumları açıklarız. ilişkin daha fazla bilgi edinin.
yönelik bazı ipuçları (takip edebileceğiniz kullanıcı sayısı, Gündemlere katılma yöntemi, tek bir hesap için kaç yanıtın çok fazla olduğu hakkında bilgiler vb.) okuyun.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst