Web Tasarımı Nasıl Öğrenilir?

trmedia

Aktif Üye
Katılım
21 Şub 2024
Mesajlar
1,001
Tepki
0
Puan
36
Ticaret: 0 / 0 / 0
1708566732975.png


Web tasarımı bir web sitesinin görsel yönüne işaret etse de gerçekte web geliştirme süreciyle örtüştüğünden Web Tasarımı Nasıl Öğrenilir? sorusunu yanıtlamaya; ön uç -arka uç, HTML, CSS, JavaScript, UX, UI gibi kavramları açıklayarak başlamak önemlidir.

Kodlama dillerine aşina değilseniz web sitesi tasarlamayı öğrenmenin zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak yönelmeniz gereken en temel becerileri geliştirmeye başladığınızda bir-iki yıl içinde kendinize yepyeni bir uzmanlık alanı inşa edebilirsiniz.

Pandemiyle birlikte bilgi alma, alışveriş yapma ve çalışma şeklimiz her zamankinden daha fazla teknolojiyle sarılmışken, yeni gerçekliğimizin ve Dünya ekonomisinin geleceğinde internetin büyük rol oynayacağını öngörmek zor değildir. Karantina ve izolasyon nedeniyle insanlığın adapte olmaya çalıştığı bu dönemde önemli oranda talep artışı görülen sektörlerden biri olan web tasarımının, nasıl yapıldığını öğrenmeniz geleceğinizi değiştirebilir.

Web Tasarımı Nedir? Nasıl Öğrenilir?​

Web Tasarımı Nedir? Nasıl Öğrenilir?
Web tasarımı kullanıcılar ve web sayfası arasındaki iletişimi kolaylaştırmayı hedefler.
Web tasarımı kullanıcı arayüzünden yerleşime, gezinme ergonomisinden tipografiye çeşitli özelliklerin planlanmasını ve çeşitli ögelerin sayfaya dahil edilmesini içeren web sitesi oluşturma süreci olarak tanımlanabilir.

Web tasarımı kullanıcılar ve web sayfası arasındaki iletişimi kolaylaştırmayı hedefler. Hem yaratıcılık hem de analitik beceri gerektirdiğinden standartlaştırılmış kodları bilmek, kullanıcı deneyimini önemsemek, SEO’yu (arama motoru optimizasyonu) dikkate almak ve grafik tasarımdan yararlanmak web tasarımının olmazsa olmazları arasındadır.

Aslında web tasarımcılarının yaptığı kavramsal olanı alıp görsellere çevirerek fikirlerin iletilmesini sağlayacak işlevsel bir ortam oluşturmaktır.

Web tasarımı öğrenme yolculuğuna HTML, CSS gibi kodlama bilgileri edinerek başlanması tavsiye edilir. Bu tip tasarım becerilerini öğrenmek için online kurslara katılabilir, ilham verici tasarım podcast’leri dinleyebilir, web tasarımıyla ilgili pratik kılavuzlardan oluşan kitaplara, bloglara ve YouTube videolarına yönelebilirsiniz. , bu kodların ne olduğunu ve tam olarak nasıl çalıştığını görmek için denemeler yapabileceğiniz sağlam bir başlangıç noktası olabilir.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst